Юридическая компания "Статус"

Юридична компанія "Статус"

Правовий захист будь-якої складності, всі види консалтингових послуг для бізнесу та приватних осіб

statusgroupdnipro@gmail.com

Наша юридична фірма охоплює повний спектр юридичних та консалтингових послуг для громадян та компаній на території міста Дніпро та по всій Україні.

Юрист Днепр
STATUS

Зразок договору про надання послуг

Зміст:

Юрист Днепр-Украина

Документально зафіксовані зобов’язання наданих послуг – це важливий аспект при взаємовідносинах між замовником та тим, хто ці послуги надає, тобто відповідачем. З цією метою складають договір про надання послуг та виконання робіт. Хочемо відразу наголосити, що складання договорів на послуги і роботи мають у висновку різний результат, але про це – читайте нижче. Цей документ забезпечує юридичну безпеку та прозорість взаємовідносин між особами. Договори необхідні як в бізнес-сферах, так і в побутових. Підписаний договір дає можливість регулювати обов’язки та права сторін під час виконання послуг. Як скласти його юридично правильно? Та самі зразки договорів про надання послуг в нашій статті.

Що таке договір про надання послуг

Договір про надані послуги — це угода між двома сторонами. З одного боку – це замовник, з іншого – виконавець. Основна мета такого документу — визначити умови, за яких виконавець надає свої послуги, а замовник – їх оплачує.

Згідно Статті 902 (Глава 63. Послуги. Загальні положення) Цивільного кодексу України, виконавець повинен надати послугу особисто. Та договором може бути встановлено, що виконавець має право покласти виконання договору про надання послуг на іншу особу, але при цьому – залишаючись відповідальним перед замовником за порушення умов документу в повному обсязі. 

Згідно Статті 903 ЦКУ, в разі неможливості виконати договір про надання послуг, яка виникла не з вини виконавця, замовник зобов’язаний виплатити виконавцеві обумовлену плату. Якщо причина невиконання послуги чи робіт виникла зі сторони замовника,  він зобов’язаний виплатити виконавцеві плату в повному обсязі, якщо інше не встановлено цим документом або законом.

Договір про надання послуг зразок заповнений в письмовій формі є двостороннім, тобто виконавець повинен надати послугу, а замовник – її оплатити або компенсувати фактичні витрати, в залежності від того, як це обумовлено в документі. Також такий тип договору є консенсуальним, це означає, що він вважається укладеним з моменту, коли сторони досягли взаємної згоди.

Особливості договору про надання послуг

Однією з ключових відмінностей такого типу договору є те, що в його основі лежать дії, які має надати виконавець, що прописані в документі. Тобто, кінцевим результатом виконання умов договору не є матеріальні речі.

Типовий договір про надані послуги фокусується лише на діях, які проводить виконавець і зосереджений на досягненні певного результату, а не на створенні матеріального продукту. І цей результат нерозривно пов’язаний з особистістю самого виконавця.

Розрізняють наступні види договорів про надання послуг

Договори між декількома фізичними особами

Це можуть бути послуги репетитора, послуги з ремонту та ін.

Контракти між компаніями

Часто застосовуються в сфері IT, консалтингу чи маркетингу.

Змішані договори

З однієї сторони – це фізична особа, з іншої – юридична.

Зразок договору дуже гнучкий і його можна застосовувати для різноманітних послуг. Це може бути, наприклад, сфера консалтингу, ремонту, навчання та ін.

Відмінності договору про надання послуг від договору про виконання робіт

Договір зразок заповнений про надання послуг чи виконані роботи не завжди легко відрізнити. Та, все ж таки, вони мають певну відмінність. 

Шаблон договору про виконані роботи має конкретний матеріальний результат. Наприклад, побудований будинок, завершений ремонт, відремонтоване взуття та ін., згідно цього договору. 

Договір наданих послуг включає сам процес виконання послуги та обсяг послуг. Наприклад, обслуговування обладнання чи процесів та ін. Цей тип договору є невичерпним, тобто незалежно від кількості разів надання послуг, її характеристики не змінюються.

Цивільно-правовий договір

Ще одним різновидом договорів між особами, є цивільно-правовий договір або договір підряду. Договір цпх це документ, який направлений на отримання кінцевого результату. За цей результат замовник повинен заплатити суму, що вказана в документі. 

Основна відмінність договору про надання послуг та договором цпх в тому, що перший зосереджений на процесі, який має здійснити виконавець, а другий – на кінцевому результаті. В цивільно-правовому договорі підрядчик бере на себе обов’язки досягнути певного результату, тобто виконати роботу у відповідності з обумовленими специфікаціями, з моменту підписання сторонами. 

 

Договір цпх з фізичною особою ви можете скачати за посиланням

Цивільно-правовий договір бланк завантажити

Ключові елементи договору про надання послуг

Зазвичай, шаблон договору повинен включати наступні параметри:

Щоб документ був юридично правильним, він повинен включати наступні елементи:

  • Сторони договору. Тут вказують назви, адреси та реквізити замовника і іншу сторону.
  • Предмет договору. Наводиться конкретний опис надання послуг виконавцем, згідно даного договору.
  • Терміни виконання. Договір має містити дату початку та закінчення робіт. Згідно Статті 905 ЦКУ, строк довогору про надання послуг встановлюється за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено законом або іншими нормативно-правовими актами. Договір набуває чинності з моменту підписання двома сторонами.
  • Вартість послуг та як вони будуть оплачуватися. Тут також вказується як саме буде здійснена оплата за вартості послуг та чи є авансовий платіж.
  • Відповідальність сторін за виконання цього договору. Згідно Статті 906 п.1 ЦКУ, виконавець, який порушив договір про надання послуг за плату при здійсненні ним підприємницької діяльності, несе відповідальність за це порушення, якщо не доведе, що належне виконання виявилося неможливим внаслідок непереборної сили, якщо інше не встановлено договором або законом. Згідно Статті 906 п.2 ЦКУ, збитки, завдані невиконанням або неналежним виконанням договору про безоплатне надання послуг, підлягають відшкодуванню виконавцем у розмірі, що не перевищує двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, якщо інший розмір відповідальності виконавця не встановлений договором.

Договір про надання послуг зразок скачати

Конкретні елементи, які повинен містити договір про надання послуг зразок, залежить від вашої ситуації та задачі. Щоб ваш договір повністю відповідав юридичним нормам, ми рекомендуємо звертатися до наших фахівців. Юрист надасть вам кваліфіковану допомогу.

Чому за оформленням договору про надання послуг варто звернутися до юридичної компанії “Статус”

Будь-який юридично важливий документ, включаючи договір про наданих послуг, повинен бути складений у відповідності з діючим законодавством України. Помилки у складанні документу можуть призвести до дуже негативних наслідків. Це можуть бути фінансові та інші збитки. Тому, ми рекомендуємо вам звертатися до досвідчених юристів, які гарантують складання юридично коректних документів та захист ваших інтересів. 

Юридична компанія “Статус” пропонує вам такі переваги:

  1. Фахівці нашої компанії здійснюють індивідуальний підхід, детально знайомлячись з вашою конкретною ситуацією. Для забезпечення ефективного вирішення вашої задачі спеціалісти враховують всі особливості та деталі ситуації при складанні даного договору. 
  2. Компанія гарантує відповідність вимогам чинним законодавствам України. Ваш документ буде оформлений в повній відповідності до всіх чинних процесуальних норм.
  3. Ми гарантуємо повну конфіденціальність при веденні ваших справ. 

 

Відкрийте для себе нову якість послуг в юридичній компанії “Статус”. Якісні послуги – це наш стандарт, індивідуальний підхід – це наша перевага. Впевніться і ви! Записуйтесь на консультацію до наших фахівців та отримайте професійну допомогу. Ми працюємо в місті Дніпро, і онлайн – по всьому світу!

Часті запитання (FAQ)

Як правильно скласти договір про надання послуг та виконання робіт?

Притримуючись рекомендацій, які були наведені вище, ви можете скласти даний договір. Та щоб бути повністю впевненими в його правильності, ми рекомендуємо звертатися до фахівців нашої юридичної компанії. 

Що обов’язково має бути в договорі?

В цьому документі слід зазначити:

  • повну інформацію про сторони договору (імена, адреси, реквізити);
  • чітко сформульований предмет договору (опис послуг);
  • умови оплати (сума, терміни, спосіб оплати);
  • терміни надання послуг, що стосуються цього договору;
  • умови розірвання документу та відповідальність сторін;
  • реквізити та підписи сторін;
  • умови надання послуг та всі домовленості між сторонами;
  • проєкт договору, з урахуванням вимог чинного законодавства України;
  • кваліфікований електронний підпис для електронного документу.

Готовий текст договору має бути узгоджений з іншою стороною і за необхідності варто внести корективи. Документ складається в 2-х екземплярах.

 Що робити, у випадку невиконання або неналежне виконання послуг з іншої сторони?  

У випадку порушення або якщо надання виконавцем послуг суперечить документу, варто зробити наступне:

  • Спробувати вирішити конфлікт шляхом переговорів;
  • Надіслати іншій стороні письмову претензію з описом порушень умов цього договору;
  • У разі відсутності результату звернутися до суду або арбітражу.

 

Чи можна використовувати електронний підпис для укладання договору?

Так, електронний підпис є законним інструментом, якщо він відповідає вимогам українського законодавства. Використання кваліфікованого електронного підпису надає договору юридичної сили. Його можна отримати через банкінг. 

Чи потрібен акт прийому-передачі послуг?

Так, акт приймання-передачі наданих послуг потрібен. Він гарантує, що послуги були виконані, і є обов’язковим для уникнення спорів та запобігання порушення договору.

Чи є типові помилки при складанні договорів?

Найбільш поширеними помилками є відсутність чітких термінів, некоректний опис послуг та неузгоджені умови оплати. Тому, ми наполегливо рекомендуємо звертатися до фахівців. 

Як забезпечити прозорість послуг за договором?

Чітко прописуйте всі умови надання послуг за цим договором, використовуйте стандартизовані терміни та зберігайте примірники договорів.

Чи обов’язково реєструвати договір у державних органах?

Більшість договорів не потребують реєстрації, але для певних послуг (наприклад, будівництво чи оренда) це може бути обов’язковим. Для отримання відповіді на це питання, ми рекомендуємо звертатися до юристів компанії “Статус”.

Щоб не витрачати свій час та бути впевненими в правильності укладання договору, відповідно до вашої конкретної ситуації – переходьте за посиланням.

Джерела

STATUS