Юридическая компания "Статус"

Юридична компанія "Статус"

Правовий захист будь-якої складності, всі види консалтингових послуг для бізнесу та приватних осіб

+38 095 682 85 51

statusgroupdnipro@gmail.com

Наша юридична фірма охоплює повний спектр юридичних та консалтингових послуг для громадян та компаній на території міста Дніпро та по всій Україні.

Юрист Днепр
STATUS

Статус критично важливого підприємства

Як отримати статус критично важливого підприємства? Це одне з найбільш популярних питань в пошукових системах в нинішній час. В умовах воєнного стану в Україні стабільна робота будь-якої компанії та підприємства є необхідною складовою та впливовим інструментом як для самої компанії, так і для економіки країни. Ефективне прийняття рішень та миттєва адаптація до мінливих умов – головні виклики для будь-якого бізнесу в Україні. І оформлення статусу критично важливого підприємства – суттєво спрощує роботу підприємств та бізнесу та гарантує його стабільну діяльність. Чому рекомендовано отримати статус критично важливого підприємства? Які переваги для самої компанії та її працівників? Та, як саме проходить процедура набуття цього статусу і які є нюанси? Про це, читайте нижче в нашій статті.
Зміст

Зміст статті

 

Що таке критично важливе підприємство?

Критично важливе підприємство – це підприємство, діяльність якого несе надважливе значення для економіки країни. В основному, це забезпечення життєво важливих потреб суспільства. До таких підприємств, зазвичай, належать:
енергетичні компанії;
підприємства оборонного комплексу;
підприємства, які пов’язані з постачанням продуктів харчування, медицинських товарів, зв’язку та інших важливих ресурсів і ін.
В умовах воєнного стану в Україні, згідно положень Постанови №76 КМУ від 27.01.2023р., підприємства майже будь-якої галузі можуть отримати статус критично важливого при виконанні певних критеріїв.

Переваги отримання статусу

Отримання статусу критично важливого підприємства надає низку переваг, серед яких:
Бронювання працівників. Визнання підприємства критично важливим дає змогу забронювати ключових працівників. При цьому, при наявності обґрунтованих причин кількість військовозобов’язаних працівників, які підлягають бронюванню, може бути збільшена на 10% – з 40 до 50%. (источник https://everlegal.ua/oglyad-zakonodavstva/uryad-vyznachyv-kryteriyi-dlya-krytychno-vazhlyvykh-pidpryemstv-yaki-mozhut-bronyuvaty-pratsivnykiv)
Пільгове оподаткування.
Державна підтримка у кризових ситуаціях.
Пріоритетне постачання ресурсів та матеріалів.
Можливість участі у державних замовленнях та ін.
Процес набуття статусу критично важливого підприємства в Україні – це складний та тривалий за часом процес, але він необхідний, щоб отримати цей статус та користуватися перевагами і, найголовніше, мати можливість забронювати ключових працівників.
До основних правових актів, які регулюють процес отримання підприємством статусу критично важливого та можливість бронювання працівників належать:
Закон України від 21.10.1993р. №3543-XII “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;
Постанова КМУ від 27.01.2023р. №76 Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час;
Постанова КМУ від 5.06.2024р. №650 Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану;
Закон України від 12.05.2015р. №389-VIII “Про правовий режим воєнного стану”.

Перелік критеріїв, яким потрібно відповідати, щоб отримати статус критично важливого підприємства

Щоб оформити статус критично важливого підприємства, необхідно відповідати трьом критеріям із списку, який ми наводимо нижче. Для підприємств паливно-енергетичного сектору необхідно відповідати лише двом критеріям.
Розмір сплачених податків, зборів та ЄСВ (митні платежі не враховуються) на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повинен перевищувати 1,5 млн євро за звітній податковий рік.
Як доказ, потрібно прикласти довідку від контролюючого органу, на обліку якого знаходиться підприємство.
Сума надходжень в іноземній валюті за звітний податковий рік повинна перевищувати 32 млн євро.
Для цього, потрібно прикласти довідку від банку, в якому підприємство веде свою діяльність.
Підприємство має належати до об’єкту державної власності, який має стратегічне значення для економіки і безпеки країни.
В Постанові КМУ від 4.03.2015р. №83 “Про затвердження переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави” наведений відповідний перелік об’єктів.
Підприємство потрапляє під критерії, які визначаються профільними міністерствами або ОДА і мають визначальне значення для розвитку відповідної галузі економіки України. Підприємство також може задовольняти соціально-економічні потреби територіальної громади і відповідати цьому критерію.
Для підтвердження відповідності цьому критерію варто пройти відповідну процедуру та отримати рішення про приналежність до критерію.
Відсутність заборгованості із сплати ЄСВ. Довідка про відсутність заборгованості повинна бути видана контролюючим органом за місцем обліку підприємства. Форма довідки затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018р. №733.
Щоб пришвидшити процес отримання довідки, зареєструйтесь в Електронному кабінеті платника податків і в ньому подайте відповідну заяву.
Розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві, яке потенційно може відноситися до критично важливого, має бути не нижчим, ніж розмір середньої заробітної плати в регіоні за IV квартал 2021р. Розмір середньої заробітної плати в регіоні наведений в даних Держстату.
Підприємство має бути резидентом Дія Сіті. На осінь 2024р. вже більше 1 200 установ є резидентами Дія Сіті.
Окрім можливості отримати статус критично важливого підприємства, резиденти Дія Сіті мають ряд переваг. Наприклад, низькі податкові ставки, такі як податки на працю та корпоративний податок та ін.

Як отримати статус критично важливого підприємства?

Ми підготували перелік основних етапів, які потрібно пройти, щоб отримати статус критично важливого підприємства. Також ми вказали приблизні терміни проходження цих етапів.

Етап
Опис
Термін виконання
Оцінка відповідності критеріям
Визначення відповідності підприємства критеріям критично важливого
1 тиждень
Підготовка документів
Підготовка заяви, фінансової звітності та інших документів
2-3 тижні
Подання заявки
Подання документів до відповідного органу виконавчої влади
1-2 тижні
Розгляд заявки
Розгляд документів та прийняття рішення
1-3 місяці

Оцінка відповідності 3-м критеріям із семи, які були наведені вище з наданням необхідних довідок.
Підготовка документів. До них належать:
заява про надання статусу критично важливого підприємства;
фінансова звітність;
документи, які підтверджують значення підприємства для економіки (договори, угоди, сертифікати, ліцензії).
Подання заявки до відповідного органу виконавчої влади, в залежності від сфери діяльності підприємства.
Розгляд заявки та отримання відповідного рішення. Рішення може бути позитивним або негативним.
Терміни, наведені в таблиці, є приблизними. Більш конкретний час буде зазначений вже для кожного окремого підприємства і його діяльності.

Куди звернутися, щоб отримати якісну та професійну правову допомогу в Україні?

В залежності від питань, які вас хвилюють та цікавлять, ви можете звернутися до різних юридичних установ.

Зазвичай, безкоштовну юридичну допомогу можна отримати:

В державних юридичних установах. Це можуть бути юридичні консультації для певних категорій громадян, таких як малозабезпечені сім’ї, пенсіонери, інваліди та інші соціально незахищені верстви населення.
В громадських організаціях та благодійних фондах. Велика кількість фондів надають безкоштовні консультації з різних питань, включаючи сімейне, трудове і цивільне право.
В юридичних університетах. Студенти-юристи під керівництвом досвідчених викладачів можуть надавати безкоштовну допомогу в рамках своєї практики.
Але щоб отримати високопрофесійну допомогу в зручний для вас час, без черг та від спеціалістів з багаторічним досвідом, ми рекомендуємо звертатися до юридичних компаній.
Юридична компанія “Статус”, яка знаходиться в м. Дніпро, забезпечить вам:

Високий рівень професіоналізму. В компанії працюють досвідчені спеціалісти, які глибоко розуміються на законодавстві та можуть запропонувати найефективніші рішення ваших проблем та завдань.
Індивідуальний підхід до кожного клієнта та кожного завдання та питання. Ми надамо вам персональні рекомендації та стратегію дій, адаптованих під ваші задачі.
Гарантію конфіденційності. Юристи компанії “Статус” забезпечують повну конфіденційність всіх переданих їм даних, що особливо важливо при вирішенні індивідуальних питань.
Ефективне вирішення надскладних справ. Послуги від юридичної компанії “Статус” включають повний цикл правової підтримки — від консультації до представництва в суді.

Ми проводимо консультації як офлайн, в м. Дніпро, так і онлайн – по всьому світу.
Обираючи фірму правового захисту “Статус”, ви інвестуєте в гарантію того, що ваші права будуть захищені на найвищому рівні, а ваші інтереси будуть враховані в повному обсязі.
Отримання статусу критично важливого підприємства в Україні – це достатньо складний, але важливий процес, що забезпечує підприємству додатковий захист та підтримку з боку держави. Дотримання всіх етапів процедури та відповідність законодавчим вимогам є ключем до успішного отримання цього статусу.
Якщо вам необхідно отримати професійну консультацію або допомогу в отриманні довідок – звертайтесь до нашої юридичної компанії “Статус”. Наш досвід у рішеннях надскладних справ складає вже більше 20 років, тому ми точно знаємо, як вирішити саме вашу проблему.